Gminny Ośrodek Kultury w Boronowie


Gminny Ośrodek Kultury w Boronowie funkcjonuje jako samodzielna instytucja kultury. W 2002 roku został połączony z Gminną Biblioteką Publiczną, która również ma swoją siedzibę w GOK-u. Instytucja od 1978 roku funkcjonowała jako Gminny Ośrodek Kultury w Herbach z siedzibą w Boronowie. Po utworzeniu Gminy Boronów w 1993 roku zmieniono nazwę na Dom Kultury w Boronowie, a od 1999 r. powrócono ponownie do nazwy Gminny Ośrodek Kultury.

W GOK-u znajduje się sala widowiskowa, studio nagrań, sala baletowa oraz sale zajęciowe (modelarska, plastyczna). W instytucji odbywa się wiele imprez cyklicznych tj.:


Międzywojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów i Solistów „Interpretacje”

Konkurs Kolęd

Dzień Boronowa

Dożynki Gminne

Ponadto Gminny Ośrodek Kultury organizuje mniejsze konkursy m.in. poetyckie, modelarskie, plastyczne. Dodatkowo organizowane są koncerty, wernisaże, spotkania autorskie, spektakle. Przy Gminnym Ośrodku Kultury działają liczne koła zainteresowań:


Studio Piosenki

Studio Teatralne „Pod reflektorami”

Koła plastyczne dla dzieci i młodzieży

Koła taneczne

Koło modelarskie


Ewa Stefanik

Dyrektor GOK


Magister Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego, specjalność: język francuski, Menedżer Kultury.

Z pochodzenia tarnogórzanka, od 25 lat boronowianka "na stałe". Zaangażowana w wiele społecznych projektów, jak „Wyspa”, członek Stowarzyszenia dla Boronowa, przez kilka lat w zarządzie stowarzyszenia, przewodnicząca szkoły I LO im. St. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach.
Wieloletni pracownik samorządowy zajmujący się oświatą, promocją, radą gminy. Uwielbia książki, taniec oraz podróże.

Pracownicy i współpracownicy


Ewa Stefanik

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Napisz wiadomość:
e.stefanik@gokboronow.pl

Janina Matjeka

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Boronowie
Napisz wiadomość:
j.matjeka@gokboronow.pl

Katarzyna Góral

Instruktor zajęć sekcji plastycznej
Napisz wiadomość:
k.goral@gokboronow.pl

Klaudia Czornik

Instruktor zajęć sekcji plastycznej
Napisz wiadomość:
k.czornik@gokboronow.pl

Piotr Ozga

Instruktor zajęć sekcji tanecznej
Napisz wiadomość:
p.ozga@gokboronow.pl

Agata Kudlek-Domagała

Instruktor zajęć sekcji wokalnej
Napisz wiadomość:
a.domagala@gokboronow.pl

Piotr Hankus

Instruktor zespołu ludowego "Boronowianie"
Napisz wiadomość:
p.hankus@gokboronow.pl

Anna Matysiakiewicz

Instruktor sekcji teatralnej

Tomasz Dulski

Dyrygent Orkiestry Dętej
Napisz wiadomość:
t.dulski@gokboronow.pl

Lucjan Imiołczyk

Instruktor sekcji modelarskiej
Napisz wiadomość:
l.imiolczyk@gokboronow.pl

Piotr Nowakowski

Obsługa akustyczno-informatyczna
Napisz wiadomość:
p.nowakowski@gokboronow.pl

Renata Ciborowska

Dział księgowości
Napisz wiadomość:
r.ciborowska@gokboronow.pl

Paulina Pająk

Dział administracji
Napisz wiadomość:
p.pajak@gokboronow.pl

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza ich akceptację. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.