Gminny Ośrodek Kultury w Boronowie

Gminny Ośrodek Kultury w Boronowie funkcjonuje jako samodzielna instytucja kultury. W 2002 roku został połączony z Gminną Biblioteką Publiczną, która również ma swoją siedzibę w GOK-u. Instytucja od 1978 roku funkcjonowała jako Gminny Ośrodek Kultury w Herbach z siedzibą w Boronowie. Po utworzeniu Gminy Boronów w 1993 roku zmieniono nazwę na Dom Kultury w Boronowie, a od 1999 r. powrócono ponownie do nazwy Gminny Ośrodek Kultury.

W GOK-u znajduje się sala widowiskowa, studio nagrań, sala baletowa oraz sale zajęciowe (modelarska, plastyczna). W instytucji odbywa się wiele imprez cyklicznych tj.:

Międzywojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów i Solistów „Interpretacje”

Dzień Boronowa

Dożynki Gminne

Ponadto Gminny Ośrodek Kultury organizuje mniejsze konkursy m.in. poetyckie, modelarskie, plastyczne. Dodatkowo organizowane są koncerty, wernisaże, spotkania autorskie, spektakle. Przy Gminnym Ośrodku Kultury działają liczne koła zainteresowań:

Studio Piosenki

Studio Teatralne „Pod reflektorami”

Koła plastyczne dla dzieci i młodzieży

Koła taneczne

Koło modelarskie

Ewa Stefanik

Dyrektor GOK

Magister Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego, specjalność: język francuski, Menedżer Kultury.

Z pochodzenia tarnogórzanka, od 25 lat boronowianka "na stałe". Zaangażowana w wiele społecznych projektów, jak „Wyspa”, członek Stowarzyszenia dla Boronowa, przez kilka lat w zarządzie stowarzyszenia, przewodnicząca szkoły I LO im. St. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach.
Wieloletni pracownik samorządowy zajmujący się oświatą, promocją, radą gminy. Uwielbia książki, taniec oraz podróże.

Pracownicy i współpracownicy

Ewa Stefanik

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
e.stefanik@gokboronow.pl

Janina Matjeka

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Boronowie
j.matejka@gokboronow.pl

Katarzyna Góral

Instruktor zajęć sekcji plastycznej

Natalia Żółtańska

Instruktor zajęć sekcji plastycznej

Piotr Ozga

Instruktor zajęć sekcji tanecznej

Agata Kudlek-Domagała

Instruktor zajęć sekcji wokalnej

Piotr Hankus

Instruktor zespołu ludowego "Boronowianie"

Anna Matysiakiewicz

Instruktor sekcji teatralnej

Krzysztof Pyrkosz

Dyrygent Orkiestry Dętej

Lucjan Imiołczyk

Instruktor sekcji modelarskiej

Piotr Nowakowski

Obsługa akustyczno-informatyczna

Renata Ciborowska

Dział księgowości

Ludmiła Żydek - Erlebach

Dział administracji
l.zydek@gokboronow.pl

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza ich akceptację. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.